Transparentný LED displej je mikroinovácia zameraná na LED svetelnú lištu. Je to hlavne špeciálne vylepšenie vo výrobnom procese SMT, v obale LED a kontrolnom systéme. Pri dizajne dutých konštrukcií znižuje bloky, mení konštrukciu, a tiež maximalizuje perspektívny efekt. Transparentný LED displej navyše obsahuje nový a jedinečný zobrazovací prvok, ktorý keď publikum vo vhodnej vzdialenosti sleduje, pôsobí ako obrazy zavesené na sklenenej stene.

Navyše pri navrhovaní obsahu reklamného obrazu sa dá odstrániť nepotrebné pozadie a zmeniť ho na čiernu. Spravidla sa zobrazí akákoľvek farba s čiernym pozadím. To nielenže môže výrazne znížiť znečistenie svetla, ale aj ušetriť energiu, čo predstavuje približne 30% úspory energie v porovnaní s tradičnými LED displejmi. Funkcie priehľadného LED displeja ho robia obľúbenejším na verejných miestach a tiež ukazujú vývoj v segmentoch aplikácií.

Verejné miesta môžu odkazovať na obchodné miesta, obchodné ulice, letiská, múzeá, výstavy, podujatia, nákupné strediská, supermarkety, divadlá, hotely a pod.

Aplikácia na týchto miestach sa vo všeobecnosti stretne s nasledujúcimi problémami:

Ako zvýšiť reklamné úsilie a urobiť reklamu s väčším vizuálnym účinkom?

Ako skombinovať dizajn s novo zrekonštruovanými miestami alebo budovami, zvýšiť kvalitu nehnuteľnosti

Ako realizovať nízke investície a vysoké výhody.

Ako uľahčiť inštaláciu a ľahkú údržbu.

Benefity

Vysoká priehľadnosť

Jednoduchá inštalácia

Nízka hmotnosť

Vysoký jas

Stabilný výkon

Centrálne riadenie

Jednoduchá údržba

Energetická efektivita

Efektívnosť nákladov